Czyszczenie systemu | Przyspiesz system bez jego reinstalacji

Często spotykamy się z problemem występującym po dłuższym użytkowania systemu Windows a mianowicie z jego znacznym spowolnieniem. Nasz system gromadzi dużo niepotrzebnym danych które przyczyniają się do jego spowolnienia.

Jak oczyścić i przyspieszyć nasz system w prosty sposób? 

Wszystkie operacje wykonujesz na własną odpowiedzialność.

  • Oczyszczanie dysku C przez narzędzie systemowe.
  • Czyszczenie systemu zewnętrznymi programami

 

Pierwszy sposób jest banalnie prosty, wystarczy wejść w „Mój Komputer” następnie kliknąć prawym przyciskiem myszy na partycję systemową, teraz klikamy właściwości następnie „Oczyszczanie dysku”.
System wyświetli nam rodzaj oraz ilość danych do usunięcia. Wybieramy co chcemy usunąć i następuje czyszczenie. Jeśli instalowałeś aktualizację np z Windows 7 do Windows 10 to polecam wyczyścić pliki systemowe.

 

Następnym sposobem na czyszczenie systemu są zewnętrzne programy, ja polecam użyć dwóch.

  1. CCleaner- Pobierz
  2. Odkurzacz (tak taki program 🙂 )- Pobierz

Te programy są całkowicie bezpieczne pod warunkiem że tworzymy kopię zapasową przed każdym czyszczeniem. Gdyby poszło coś nie tak to zawsze możemy cofnąć stan plików do stanu przed czyszczeniem. Z mojego doświadczenia mogę powiedzieć że nigdy mi się nic nie przydarzyło po użyciu tych programów.

Jak czyścić komputer za pomocą tych programów? Tutaj nie będę się za dużo rozpisywał ponieważ po zainstalowaniu programów wystarczy je uruchomić a dalej one same nam powiedzą co trzeba zrobić. Te programy są na prawdę bardzo proste w obsłudze 🙂

Co jeśli te operacje nie pomogą? 

Wtedy trzeba się zastanowić czy nie należy zmienić lub podrasować nasz sprzęt. Technologia bardzo szybko idzie do przodu a programy choćby Google Chrome coraz więcej wymagają od naszych komputerów. W niektórych przypadkach może pomóc też reinstalacja systemu.

Zakup dysku SSD i przeniesienie na niego systemu może przyspieszyć działanie komputera nawet dziesięciokrotnie. 

Jeśli artykuł Ci się spodobał, możesz udostępnić go na swojej tablicy na Facebook, niech Twoi znajomi też oczyszczą swój system! 

Bestek112 Autor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *